Komunikat z dnia 04.11.2017

Szanowni Państwo,

Związany obietnicą złożoną publicznie podczas dyskusji o zezie okresowym w trakcie wrocławskiego Sympozjum „Okulistyka-Kontrowersje 2017”, gdy na forum omówiłem główne punkty odkrytego przeze mnie mechanizmu zeza okresowego zależnego od napięcia akomodacji i skoków ciśnienia wewnątrzgałkowego z wtórnymi konfliktami naczyniowo-nerwowymi, dokładam wszelkich starań, by do 11.11.2017 opublikować na naszej stronie bardzo ciekawy i odkrywczy materiał, pozwalający na stosunkowo łatwe i nieoperacyjne leczenie wybranych przypadków zeza okresowego, który coraz częściej spotykamy w codziennej praktyce okulistycznej i neurookulistycznej.

Zapraszamy Was Państwo do regularnego odwiedzania strony i zaglądania do działu „Publikacje” oraz zaznajamiania się z nowymi artykułami, które mamy nadzieję, odmienią Wasze spojrzenie na wiele niewyjaśnionych do tej pory zjawisk, warunkujących skomplikowane patologie w obszarze okulistyki i neurookulistyki.

Mamy nadzieję, że poznawanie tych zależności będzie ogromną satysfakcją nie tylko dla odkrywającego i prezentującego te mechanizmy autora (Piotra Nogala) ale i dla Państwa oraz Waszych Pacjentów, dla których, jako Lekarze, nie ustajemy przecież w poszukiwaniu przyczyn dotykających ich schorzeń.

Wszystkim z Państwa, wspierającym mnie podczas ostatniego wrocławskiego sympozjum (miało miejsce zaledwie kilkaset metrów obok mojego II Liceum Ogólnokształcącego im. Piastów Śląskich i wrocławskiej AWF, gdzie uzyskałem tytuł Magistra W-F) jak i w mojej codziennej pracy serdecznie dziękuje. Dziękuję też za wielu pacjentów przysyłanych do mnie w sytuacjach trudnych; zwłaszcza dojeżdżający do mnie za granicę polscy pacjenci stanowią dla mnie ogromny doping do dalszych poszukiwań i analiz.

Dziękuję też Tym, którzy nie od razu zgadzają się z odkrytymi przeze mnie zależnościami fizjologicznymi i patofizjologicznymi, gdyż i oni stanowią dla mnie niesamowitą motywację do pracy nad głoszeniem odkrytej prawdy medycznej, do czego nota bene zobowiązuje nas wszystkich Lekarzy przysięga lekarska. Ogromną radością jest dla mnie chwila, w której moi Oponenci zdają sobie podczas dyskusji sprawę choćby z konieczności postawienia znaku zapytania w miejscach, w których do tej pory nikt pewnych zależności mechanizmu nie obserwował.

Pytany wielokrotnie o wynaleziony przeze mnie tonometr zmuszony jestem prosić Was Państwo o cierpliwość i wybaczenie chwilowej ciszy na temat zaprojektowanego przeze mnie pierwszego na świecie „niekontaktowego kompresyjno-refrakcyjnego tonometru komory tylnej i ciała szklistego oka”; urządzenie jest już opatentowanym przedmiotem komercjalizacji wynalazku, co uniemożliwia mi ujawnianie dalszych szczegółów na jego temat. Liczę na to, że współpraca z jednym z najlepszych obecnie Glaukomatologów na świecie pozwoli je tak opracować i zbadać, by stało się skutecznym narzędziem w codziennej praktyce okulistycznej. Na razie stanowi sprawdzoną, co do zasady działania, myśl techniczną, którą pod najbardziej odpowiednim adresem trzeba poddać badaniom, potwierdzającym jego skuteczność diagnostyczną, w którą z głębokim przekonaniem wierzymy.

Nie jest łatwą w medycynie droga z nową prawdą przez „zarośniętą” przez lata dżunglę niewiedzy. Prosimy Was więc Państwo o pochylenie się nad poruszanymi przeze mnie problemami i o każdą niematerialną formę wsparcia, by możliwym stało się zdobycie pewnych szczytów w medycynie światowej oraz „wypuszczenie” pierwszego polskiego i pionierskiego tonometru oka w świat właśnie z Polski; mojej Ojczyzny.

Z lekarskimi pozdrowieniami

Piotr Nogal